П`ятниця, 16.11.2018, 13:21
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість | RSS

  

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна робота » Бібліотека

«Соборна мати – Україна, одна на всіх, як оберіг»

«Соборна мати – Україна, одна на всіх, як оберіг»Тобі, Україно, мій мужній народе,
Складаю я пісню святої свободи
Усі мої сили і душу широку
Й життя я віддам до останнього кроку
Аби ти щаслива була, Україно,
Моя Батьківщино!

У житті  кожного народу є події, які не тільки яскраво висвітлюють пройдений історичний шлях, а й визначають його сьогодення й майбуття, сповнюють особливим змістом життя і діяльність суспільства, держави та кожного з нас.
День 22 січня 1919 року ввійшов до української історії як велике державне свято. Саме тоді на Софійській площі в   Києві на багатолюдному зібранні було урочисто проголошено Акт про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.  Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року. Цей день ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України.
З метою патріотичного виховання,  формування знань з історії України, виховання у молоді почуття шанобливого ставлення до історії держави, народу  в Межівському ПТУ було  проведено тематичні уроки, виховні години, бесіди  «Свято об’єднання України», «Соборна незалежна Україна», «Україна – суверенна і незалежна держава», конкурси  малюнків «Моя країна - Україна»; випущено стіннівки «День Соборності України: історія свята», «Наша сила в єднанні».
22 січня в читальному залі бібліотеки було проведено  урок «Соборна мати – Україна, одна на всіх, як оберіг», а  для учнів молодіжного гуртожитку інформаційну годину «Суверенна моя Україна!», з яких учні дізналися про нелегких шлях українського народу до цієї знаменної події. Як у тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав гіркі і радісні події.
Учні  прослухали  вірші про єдину і соборну  Україну у виконанні учениці групи №14 Рибальченко Катерини та учениці групи №11 Бердичої Анастасії, а потім  взяли участь у літературній вікторині «Цікава Україна». Під час виховного заходу лунали пісні про рідний край, про Україну.
До присутніх звернулась заступник директора з   НВР  Г.О.Осьмуха, яка зазначила, що День Соборності втілює багатолітнє прагнення українців до культурного, національного та політичного єднання, акт  Злуки, проголошений у 1919 році, став визначною подією політичного життя молодої держави.
  У читальному залі  бібліотеки була оформлена   тематично-книжкова виставка, де учні мали  змогу ознайомитися з  історичною літературою «День Соборності України – символ національного єднання українського народу», а також поповнили новими матеріалами постійно діючу тематичну поличку «Суверенній Україні – слава нині і вовік!»
Проводячи такі виховні  заходи, ми прагнемо сприяти патріотичному вихованню учнів, домагаємось усвідомлення ними цінності власної держави і необхідності в  єдності народу для успішного державотворення.
Тож нехай  здобутки попереднiх поколiнь продовжують своє життя в поколiннях прийдешнiх. Вони допомагають, пiдтримують зберiгати найсвятiше — пошану до наших батькiв, дiдiв, справу боротьби за Українську державу.


Бібліотекар ДПТНЗ «МПТУ»                                    Валентина Чехута

Категорія: Бібліотека | Додав: ptu76 (22.01.2013)
Переглядів: 1661