Понеділок, 22.10.2018, 17:23
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість | RSS

  

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна робота » Виховні заходи

Ціна чужої війни Ціна чужої війни
(смт.Петропавлівка)
      


      Дата 15 лютого назавжди закарбувалася у пам’яті багатьох людей. 15 лютого 1989 року останній наш солдат був виведений за межі республіки Афганістан. Цей день завершив календар афганської війни для радянських людей. Була дописана остання сторінка героїчного і драматичного літопису. Припинили надходити похоронки з Кандагару і Гардеса, Джелалабада і Кабула.
      
       Саме цього дня ми  відзначаємо День вшанування учасників бойових дій на території  інших держав – воїнів-інтернаціоналістів. Більш як у 20 країнах світу наші воїни брали участь у військових конфліктах, де виявили мужність і героїзм. Однак найбільш тривалою і жорстокою стала афганська війна, яка тривала майже 10 років. 145 тис. українців пройшли вогненними дорогами цієї країни, 3360 не повернулися додому,більш як 8 тисяч зазнали поранення, понад 100 тисяч перенесли складні захворювання. Залишились без синів 2729 матерів, стали вдовами 505 молодих жінок, сиротами -711 дітей. Після війни померло від ран і захворювань вп’ятеро більше , ніж загинуло, кількість інвалідів збільшилася в кілька разів.
     
     Єрохін І.М. майстер виробничого навчання  і методист Філіп’єва В.І. підготували виховні години присвячені афганській тематиці. Зокрема, було відзначено, що після Другої світової війни вихідці з України брали участь у війнах і військових конфліктах у 26 країнах світу, де гідно і мужньо виконували інтернаціональний обов’язок.

       З Петропавлівського району на службу до Афганістану призвано 198 наших юнаків. Четверо загинуло під час війни.  Це ОЛЕКСІЙ САХНО (колишній учень Петропавлівської школи № 1), ВІКТОР ШЕВЧЕНКО (Дмитрівська школа), ВІКТОР ДАНЮКОВ (Олефіровська школа), ВАЛЕНТИН ЧУБАС (Коханівська школа). На сьогодні від наслідків війни та отриманих травм померло вже 13 чоловік.
Воїнів-афганців сьогодні налічується 93 людини, а також на території району проживають колишні воїни-інтернаціоналісти, які брали участь у військових операціях у Чехословаччині, Угорщині , Єфіопії та інших державах, їх налічується 43 людини. Отож на сьогодні в Петропавлівському районі  136 воїнів-інтернаціоналістів.

       Загалом, в  Дніпропетровській області проживає 12,5 тисяч воїнів-інтернаціоналістів та 172 сім’ї воїнів, загиблих в Афганістані.

       Майстри Завражній А.В., Ручий І.А., Грунський О.В., Зезюля Є.П.  разом з групами відвідали кімнату Афганської Слави, де їх гостинно  зустрів Курило О.І., голова спілки ветеранів Афганістану Петропавлівського району. Олександр Іванович закінчив Петропавлівську восьмирічну школу № 1. Навчався у Харківському авіаційному училищі зв’язку, після закінчення якого офіцером служив у Білоруському воєнному окрузі, потім в групі радянських військ у Німеччині. З 1982 і по 2000 рік служив у Казахстані. Саме звідти в 1987 р. військовий був направлений до Афганістану, де прослужив рівно рік. Сьогодні він є заслуженим пенсіонером військової служби, ветераном збройних сил, головою Петропавлівської спілки воїнів-інтернаціоналістів. Він гостинно зустрів наших дітей, провів екскурсії по кімнаті Афганської Слави, відповів на запитання дітей.

       Чи є у війнах переможці? Ні. У війнах не може бути переможців, бо всі в них переможені тим, що війна – це смерть, яка забирає найдорожче у людини – її життя; бо війна – це каліцтво, як духовне, так і фізичне; бо війна – справжній ад. Можна побудувати дороги, нові міста,  зорати поле  і посіяти зерно, підняти господарство. Але примусити  битися серце у мертвої людини – неможливо; залікувати зранену душу, не залишивши  величезного рубцю –неможливо; не бачити страхітливих снів, коли йдеш у бій і втрачаєш друга – неможливо.

          Закінчилась війна. Багато молодих воїнів-інтернаціоналістів були нагороджені орденами і медалями. Але найвищою нагородою для тих, хто уцілів , є життя, а для загиблих – пам’ять. Низький уклін батькам і матерям, які виховали синів-героїв.


Викладач суспільних дисциплін  ДПТНЗ МПТУ           Філіп`єва Валентина Іванівна


    


    


Категорія: Виховні заходи | Додав: ptu76 (21.02.2013)
Переглядів: 614