Понеділок, 22.10.2018, 16:05
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість | RSS

  

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна робота » Виховні заходи

Дніпропетровщина – перлина України

Дніпропетровщина – перлина України

Погасла на небі остання зоря. Тихо над дніпровськими степами розливається сяйво ранкового сонця. Цілющою росою вмивається новий день, який ми на сході Дніпропетровщини зустрічаємо найперші. А у дніпрових хвилях від яскравих щедрих променів виблискують заграви. Ще  затишно спить зерно у колосі, вільно дихає вологий від роси чорнозем, а над луками тихоплинно летять пасма легкого туману.
Дніпропетровщина – край неповторний своєю природною красою, щедрістю землі і багатством її надр. З сивої давнини бере початок історія Придніпров’я. Вона народжувалася у дзвонах мечів воїнів, які боронили рідну землю від ординських і турецьких завойовників.
Дніпропетровщина – батьківщина запорізького козацтва. З восьми січей п’ять було розташовано на території нинішньої області. Саме тут, на Микитинській січі, на спільній козацькій раді був обраний гетьманом Богдан Хмельницький. Ми свято бережемо  пам'ять про кошового отамана війська Запорізького  Івана Сірка – умілого й хороброго воєначальника, могила якого знаходиться поблизу села Капулівка. Придніпровський  край давав наснагу, силу й волю славному козацькому роду.
Саме на цій землі більше двохсот  років тому була створена Катеринославська  губернія, на території якої 27 лютого 1932 року засновано Дніпропетровську область. Дніпропетровщина розташована  в центрі України, межує з Донецькою, Запорізькою, Херсонською, Миколаївською, Кіровоградською, Полтавською та Харківською областями України. Сьогодні область поділяється на 22 адміністративні райони. Вона включає 20 міст, з яких 13 – обласного підпорядкування, 46 селищ міського типу, 1438 сільських населених пунктів. По чисельності населення області займає друге місце в Україні після Донеччини.
Сучасний Дніпропетровськ - це багатофункціональний обласний і промисловий центр, важливий транспортний вузол міжобласного значення, центр міської агломерації. Протягом всієї історії Дніпропетровськ формувався і розвивався як місце зосередження базових галузей важкої промисловості - металургійної, машинобудівної, паливної і хімічної і вже майже століття зберігає звання центру чорної металургії.  Тут функціонують такі всесвітньо відомі гіганти, як "Дніпропетровський металургійний завод ім. Петровського", якому більше 110 років, "Дніпропетровський трубний завод", "Нижньодніпровський трубопрокатний завод". Яскравим прикладом сучасного машинобудування і гордістю Дніпропетровська і всієї України є ПО "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" і конструкторського бюро "Південне". Висока технічне оснащення і кваліфікація інженерного і робочого персоналу дозволили розробити і виготовити тут екологічно чисті ракетоносії "Зеніт", могутні "Дніпро", різноманітні космічні апарати і іншу продукцію, яка не має аналогів в світовій практиці.  Дніпропетровськ - місто дійсно унікальне, як по духовному наповненню, так і по архітектурі. Фахівці вважають, що саме тут склався своєрідний архітектурний стиль - так званий Екатерінославській. Адже плануванням і архітектурою Дніпропетровськ не поступається кращим європейським містам.
Саме завдяки трудовим колективам область залишається промисловим і науковим центром України. Час економічних перетворень та реформ за роки незалежності України зробив її ще міцнішою. Завдяки працелюбності, відданості в роботі ми вкотре довели: Дніпропетровщина  - сильний регіон, міцна економічна опора держави. Такою її зробили наші працьовиті й талановиті люди, руками яких твориться сьогодення й майбутнє нашого краю.
Величезний і стародавній Дніпро, безмежні і мальовничі степи породили високе відчуття земної краси, втілили її у народну творчість. Щедра придніпровська земля на пісню, запальний танець, тонкий гумор. На весь світ прославили її неперевершені майстри Петриківського розпису. Вони передають з минулого в майбутнє кращі традиції творчості, духовності, краси. Далеко за межами України знають імена наших земляків – батьків вітчизняного ракетобудування – Михайла Янгеля, Олександра Макарова, академіка Геннадія Півняка та Георгія Дзяка, Героя України Альфреда Козловського, творців сучасної ракето – космічної техніки Юрія Алексєєва і Станіслава Конюхова, письменників Олеся Гончара, Івана Манжури.
Дніпропетровщина - красивий, неповторний, ніби Богом дарований людині регіон, якому випала нелегка і в той же час воістину щаслива доля стати одним із визначальних чинників і форпостів національного поступу, українського відродження, зайняти винятково важливе місце в житті України.
Я живу на Дніпропетровщині, тут зростає наше молоде покоління і ми гідно продовжуємо традиції своїх батьків.27 лютого ми будемо відзначати 80 – річчя нашої області, а через 20 років –  її сторіччя.
Я хочу бачити Дніпропетровщину на її сторічному ювілеї кращою, унікальною, неповторною, талановитою, креативною, щоб своїми лідерськими позиціями не поступилась іншим областям, щоб наша Дніпропетровська область за рейтингом показників  постійно посідала перші місця.
У мене є тверда впевненість, що науково – технічний й освітній потенціал Дніпропетровської  області, величезні, а часом і світові досягнення багатогалузевої промисловості, аграрного й будівельного комплексів, розвинута мережа транспорту й зв’язку, збереження й утвердження глибинних духовних традицій нашого краю, примноження його культурних надбань – це та надійна запорука, завдяки якій наша рідна Дніпропетровщина й надалі буде флагманом України в науці і промисловості, сільському господарстві й культурі, в усіх інших життєво важливих галузях. Адже ми не тільки  твердо стоїмо на завойованих рубежах, але й відповідально навчаємося та  працюємо на майбутнє.
Нехай у нові роковини Дніпропетровщина входить сильною і красивою, нехай у щасті й добрі живуть у ній люди.Альона Чехута
учениця II курсу ДПТНЗ «МПТУ»

Категорія: Виховні заходи | Додав: ptu76 (21.02.2012) W
Переглядів: 1923 | Теги: Дніпропетровщина – перлина України