П`ятниця, 16.11.2018, 13:54
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість | RSS

  

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна робота » Виховні заходи

До Дня української писемності та мови.
До Дня української писемності та мови.


                                     У мові – уся доля народу
Нещодавно в нашому училищі проводилося свято « Лунай , величне наше слово!»,присвячене Дню української писемності й мови . Це свято проводилося під девізом:
  
 « Яке прекрасне рідне слово!
    Воно – не світ, а всі світи».
    В.Сосюра

Під час проведення свята панував сприятливий морально – психологічний клімат . Глядачі з цікавістю дивилися на виступаючих.
    Спочатку я розповіла присутнім про історію виникнення письма, історію створення алфавіту ,друкарства. Також розповіла про те, що сучасна українська літературна мова пов’язується з конкретною датою – виданням «Энеїди»Котляревського в 1798 році. У 1840 році вперше було видано твори Т.Г. Шевченка. З того часу українська мова стала на важкий, але плідний шлях розвитку . На цьому шляху і перепони , і заборони , і кров та сльози найкращих українських синів .   
      У мові – уся доля народу . Без неї немає нас, як народу,немає минулого, немає  й майбутнього. Слово рідне ввібрало в себе віковічний плин Дніпра , шурхіт колосся , шепіт діброви , спів соловейка , пісню трударя на важкій ниві.
       Після моєї розповіді виступили учні групи №3 , які висловили свої почуття до рідної мови через коментування віршів :
     
  Мово моя материнська ,
  Квітни в душі й на устах ,
  Ти мій рушник український ,
  Ти -  моя  доля ,мій шлях .
  Де б не ходив я по світу ,
  Стежку до хати знайду
  В хвилях високого жита
                                        
  І в яблуневім квіту .
  Мово моя солов’їна ,
  В шелесті нив і дібров …
  Рідна моя Україно ,
  Ти - моє щастя й любов …

Слід відмітити учасників художньої самодіяльності , які були задіяні під час виступу : Лепеха Юлія , Бабенко Таміла ,Жидік Людмила , АндреасянТатев , Гаращенко Ігор , Несен Олексій , Літвінов Юрій , Літвінов Сергій ,Гусєва Юлія,Надикто Владислав , Кузенко Денис , Ліпка Світлана , Гусєва Ірина , Щербина Сніжана , Савченко Дмитро , Зіберов Ігор , Петров Андрій , Боршош Віктор , Кравець Вікторія , Вівташ Руслан , СтуденікінВячеслав .
 Сподобався глядачам і виступ наших співаків Лепехи Юлії ,Гусєвої Юлії , Жидік Людмили , Гусєвої Ірини . Вони дуже гарно співали.А підготувала з учнями пісні бібліотекар Терещенко Людмила Григорівна . Вона також приймала активну участь під час підготовки свята взагалі .
Я думаю , що надовго залишиться в пам’яті учнів проведення цього свята . А фотографії присутніх , які підготував  Замура Олександр Васильович будуть підтвердженням нашого зближення, родинного єднання в сім’ї вольній , новій і той великий подвиг , який завершили першопрохідці у справі писемності і друкарства , назавжди залишиться неперевершеним для  всіх сучасних і майбутніх поколінь .
    Лунай безсмертя з роду і до роду,
                                           
 У вись росте коріння  родоводу
 І тільки той , у кого серце чуле ,
 Хто знає , береже минуле ,
 Хто вміє шанувать  сучасне , -
 Лиш той майбутнє вивершить
 прекрасне .

Викладач української мови і літератури ,класний керівник
    групи №3Петропавлівського відділення  ДПТНЗ МПТУ
    Гуляєва Наталія Миколаївна

Категорія: Виховні заходи | Додав: ptu76 (14.11.2011)
Переглядів: 2752