Понеділок, 22.10.2018, 15:56
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість | RSS

  

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна робота » Виховні заходи

Голодомор: віхи історії


Голодомор: віхи історії

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все – і життя людини, і життя країни. І сьогодні, через 80 років, жахливо ступати болючими стежками страшної трагедії, що розігралась на благословенній землі квітучого українського краю. То був масовий сталінський геноцид, спрямований на вигублення  української нації.  Межівська земля заплатила  майже півтори  тисячі життів своїх дітей.
Моторошно думати, але навесні 1933 року в Україні щодня помирало голодною смертю 25 тисяч осіб, щогодини – тисяча, щохвилини – 17. Всього жертвами голоду, за неповними даними, стало від 7 до 10 млн. осіб, з них 3 млн.  – діти.
22 листопада в Межівському ПТУ пройшов історичний екскурс «Голодомор: віхи історії» присвячений пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітарним режимом у 1932 – 1933 роках, пам’яті тисяч українських сіл та хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії XX століття. Захід  підготували та провели завідувачка відділу обслуговування Межівської районної бібліотеки Л.О. Варюха, провідний бібліограф РКЗК «Межівська ЦБС»  С.А. Данилова, провідний бібліотекар юнацької кафедри О.І.Канівець, які розповіли учням про страшні події тих трагічних років, про причини та наслідки Голодомору, декламували вірші та уривки з літературних творів.
     С.А.Данилова прочитала свідчення Себко Галини Романівни, 1918 року народження, із с. Антонівки,(на той час жила в селі Федорівка ), яка чудом вижила під час голодомору та ознайомила учнів з книгою «Свідки голодомору. Межівщина на зламі історії: 1932 – 1933рр.», де зібрані свідчення очевидців голоду 1932 – 1933 рр. на Межівщині. Багатьох із них вже немає, але залишились їх спогади, і тепер вони не кануть у вічність. Звичайно ці свідчення є лише краплею в морі людського горя, яке довелося пережити мільйонам українських сімей у той час. Та кожен такий спогад нам допомагає глибше знати історію рідного краю, хоча вона була у ті роки чи не найбільш трагічною. 
У читальному залі бібліотеки була оформлена тематична книжкова
В знак глибокої скорботи і всенародного болю присутні вшанували пам'ять померлих під час голодомору хвилиною мовчання.
Ми, українці, пройшовши через таке лихо, повинні любити й берегти свою державу. Пам’ять про штучний голод 1932 -1933 рр. має бути вічною, як реквієм, як грізна пересторога для всіх народів на землі. 


        Бібліотекар ДПТНЗ «МПТУ»  Валентина Чехута
Категорія: Виховні заходи | Додав: ptu76 (22.11.2012)
Переглядів: 469