П`ятниця, 16.11.2018, 13:21
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість | RSS

  

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна робота » Художня самодiяльнiсть

День всіх закоханих


День всіх закоханих
(смт. Петропавлівка)
      
14 лютого - День святого Валентина, тож у стінах Петропавлівського відділення ДПТНЗ МПТУ пройшли також святкові виховні години, які приготував і провів майстер виробничого навчання 5 гр. Ручий І.А., який ознайомив з історією і традицією святкування. Ось декілька цікавих фактів пропонуємо вашій увазі.
       З наукової точки зору, кохання — це, насамперед, біохімічний процес, в якому задіяно безліч гормонів.  У стані закоханості в людини пришвидшується обмін речовин, очищається кров і розвивається захист від алергії . Здавна люди намагалися винайти формулу кохання. За легендою, найбільшого успіху в цьому питанні досяг відомий містик і авантюрист XVІІІ століття граф Каліостро, що присвятив вивченню "механізму почуття” все своє життя. Але й він зазнав фіаско...
       Кохання - це хвороба.  I на неї можна занедужати в будь-якому вiцi, довели вченi
 Антропологи дiйшли висновку, що вiдчувати кохання людина навчилася не вiдразу, а близько чотирьох мiльярдiв лiт тому - приблизно тодi, коли навчилася ходити на двох ногах. На їхню думку, кохання - це командна еволюцiя, яку було дано нам, щоб вижити.
       Часто кажуть про те, що протилежностi притягуються. Вченi спростовують це твердження. Їхнi данi свiдчать: у щасливих супружнiх парах чоловiк i дружина мають подiбний колiр очей, рiст i навiть об'єм легень. Спостерiгаючи за сiм'ями, американськi антропологи переконалися, що протягом декiлькох поколiнь чоловiки й жiнки вiддавали перевагу партнерам одного типу. Виявляється, що закладений у нас код сам визначає вибiр партнера. Це означає, що не треба особливо гадати, як буде виглядати ваш обранець - просто загляньте в сiмейний альбом i добре придивiться до свого прапрадiдуся i прапрабабусi в молодостi. А ще вченi кажуть, що обличчя кумирiв ваших предкiв та лиця людей, побачених вперше пiсля народження (це, зокрема, акушери), також визначають наш смак i формують код кохання.  Таке говорять дослiдники, а далi - слово за вами.
       Все живе на Землi пiдвладне біоритмам.  Не виняток i людина. Все дуже просто: восени наш органiзм, пристосовуючись до зими, наче засинає, приберiгає сили. Тодi ми вiдчуваємо сонливiсть,  апатiю. Так наш органiзм реагує на нестачу сонячного свiтла.  А навеснi свiтловий день довшає, сонце пригрiває, вiдповiдно активiзуються сили в органiзмi. Всi цi фактори задоволення фiксує частина мозку, гiпоталамус, що продукує "речовину задоволення" - ендорфiн. Усе це дає сильний поштовх людинi для всiлякого роду активності.
       З настанням весни збiльшується iнсоляцiя шкiри - її насиченiсть сонячним промiнням. Вiдповiдно в органiзмi починає утворюватися вiтамiн D (до слова, це єдиний вiтамiн, який людина отримує завдяки cонцю, а не таблеткам чи iн'єкцiям), людина стає активнiшою у всьому, у тому числi й в планi почуттiв.  Недарма нашi предки волiли зачинати дiтей у першi десять днiв перших чотирьох мiсяцiв року (за мiсячним календарем). Вважалося, що такi дiти народжувалися значно здоровшими та iнтелектуально багатшими.
        Тож не випадково, що  День всіх закоханих припадає саме перед початком весни.
       А  16 лютого наша команда у складі Жидік Людмили (3 гр.) та Машкіна Дениса (5гр,) приймала участь у   конкурсі, який проводився у районному Будинку культури, присвячений Дню святого Валентина. Наші конкурсанти гідно витримали всі випробування, за що отримали найбільшу кількість призів.


     


  


Категорія: Художня самодiяльнiсть | Додав: ptu76 (19.02.2013)
Переглядів: 383