Понеділок, 22.10.2018, 15:48
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість | RSS

  

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна робота » Виховні заходи

Міжнародний день інвалідів  Міжнародний день інвалідів


«Людина любить рахувати свої біди, але не рахує радостей»  —
Ф. Достоєвський
         Ініціатором проведення цього символічного дня стала Організація Об'єднаних Націй, яка в 1992 році запропонувала заснувати таке свято на честь закінчення Десятиліття інвалідів, проголошеного в 1983 році.
       Основною метою всіх заходів, які присвячені Міжнародному дню інвалідів, є інформування суспільства в напрямку підтримки людей з обмеженими фізичними можливостями. ООН закликає всіх діяти так, щоб соціальні умови життя інвалідів поліпшувалися і були комфортними для них.
        У Міжнародний день інвалідів традиційно говорять про необхідність інтеграції людей з обмеженими можливостями у активне громадське життя, політичну та економічну діяльність, культурне середовище і т.д.
        Сьогодні ініціатори появи Міжнародного дня інвалідів хочуть домогтися повного соціального рівноправ'я інвалідів та звичайних членів сучасного суспільства не на словах, а в реальності. Формально ці цілі зафіксовані в спеціальній програмі дій стосовно до інвалідів, яка була затверджена в 1982 році членами Генеральної Асамблеї  ООН.
        В світі живе більше п'ятисот мільйонів інвалідів, що складає 10 відсотків всього населення.
       У теперішній час в Україні проживає понад 2,7 млн. інвалідів (в т.ч. понад 165 тисяч дітей). Із загальної чисельності інвалідів понад 600 тис. працює, що є недостатнім рівнем працевлаштування інвалідів порівняно з іншими країнами.
        Разом із зростанням населення на планеті продовжує зростати і число інвалідів. Одними з чинників, що викликають подібне зростання, є війни і інші форми насильства, недостатня медична допомога, стихійні та інші лиха.
       Дуже часто існуючі фізичні і соціальні бар'єри перешкоджають повноцінній участі інвалідів в житті суспільстві. Це відбувається повсюдно і тому такі люди, позбавлені допомоги і вразливі до небезпек, часто страждають від самотності і незахищеності.
ГІМН УКРАЇНИ ЛУНАВ ТРИДЦЯТЬ ДВА РАЗИ!
Наша параолімпійська збірна здобула 32 золоті, 24 срібні й 28 бронзових нагород. Порівняно з минулою Пекінською олімпіадою, де Україна також посіла четверте місце в неофіційному заліку, цього разу маємо на десять медалей більше, серед яких вісім – золотих! Особливо можна відзначити успішні виступи плавців Наталії Прологаєвої (три золота й срібло), Максима Веракса (три золота й бронза), Євгенія Богодайка (два золота й два срібла), легкоатлетів Романа Павлика (два золота й два срібла) й Юрія Царука (два золота), велосипедиста Єгора Дементьєва (два золота).
       А ще хочеться згадати такі всесвітньо відомы прізвища людей з обмеженими можливостями.
        Мігель Сервантес –  іспанський новеліст, драматург і поет, класик світової літератури («Галатея», «Дон Кіхот» , «Мандри Персилеса і Сигізмунди»). Повсюдно відомий, передусім, написанням твору «Дон Кіхот», який багато критиків називають першим сучасним романом та одним із найкращих творів світу. Під час бою втратив ліву руку.
       Людвіг  ван Бетховен -  німецький композитор,  уж е будучи відомим - почав втрачати слух. І саме в цей період створив самі відомі свої твори.
       Луї́   Брайль  - французький тифлопедагог. Осліп в 3-літньому віці. В 1829 розробив рельєфно-крапковий шрифт для сліпих, що використовується і дотепер в усьому світі.
        Са́ра Берна́р   — французька актриса, вважається еталоном акторської майстерності, її часто називають Божественною Сарою. В  1914 р. після нещасного випадку у неї ампутували ногу, та актриса продовжувала виступати до  80 років.
       Ге́лен А́дамс Ке́ллер   — сліпоглуха американська письменниця, громадський діяч і викладач.
       Фра́нклін Де́лано Ру́звельт  — 32-ий президент США 1933-45. Захворів  поліомієлітом, залишився паралізованим і прикованим до інвалідного візка.
       Маресьєв Олексій Петрович   — радянський льотчик-ас, Герой Радянського Союзу. Через важке поранення в роки Великої вітчизняної війни, йому було ампутовано обидві кінцівки. Але незважаючи на інвалідність, він повернувся до авіації та літав з протезами. Всього за роки війни здійснив 86 бойових вильотів та збив 11 літаків супротивника - чотири до поранення та сім - після поранення. Маресьєв - прототип героя повісті Бориса Полевого - "Повість про справжню людину"
       В ПТУ також навчаються  діти з особливими потребами.  Не забувайте, що поруч з нами живуть живі люди, які потребують нашої з вами уваги. Що ми можемо зробити?
Як можна висловити підтримку і надати допомогу хворій людині 
 
-          Привітайтеся
-          Сядьте поруч
-          Захистіть
-          Вислухайте
-          Зателефонуйте
-          Візьміть за руку
-          Поспілкуйтесь
-          Запевніть у своїй дружбі
-          Запитайте чим ви можете допомогти
-          Запросіть на свято
-          Прийдіть в гості
-          Відсвяткуйте якусь подію
-          Познайомте зі своїми друзями
-          Пограйте разом
-          Поговоріть про майбутнє
-          Напишіть листаМетодист ДПТНЗ   МПТУ        
                            Філіп’єва В.І.      

Категорія: Виховні заходи | Додав: ptu76 (18.12.2012)
Переглядів: 3510