П`ятниця, 16.11.2018, 13:21
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість | RSS

  

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна робота » Виховні заходи

Ніхто не прийде, не спита, Чом півсела в одній могилі…


Ніхто не прийде, не спита,
Чом півсела в одній могилі…
Чимало різних лих
 Спіткали наш народ.
 Та найстрашнішим з них
 Був штучний голод
       Помирало щодня – 25 тис. людей, щогодини – 1000 чоловік, щохвилини – 17 чоловік.
       Кожен рік в четверту суботу листопада на Україні вшановують пам'ять жертв голодомора і політичних репресій. Голодомор 1932-1933 рр., який став наслідком організованих заходів керівників УРСР та СРСР, викликав масову загибель сільського населення України та півдня Росії, переважну більшість якого складали українці. На думку сталінського режиму, українське селянство становила серйозну загрозу радянській владі на території України. Під час голодомору, за офіційними даними, загинули близько 9 млн, а за неофіційними - до 13 млн жителів всієї країни. Крім Голодомору 1932-1933 рр. в історії України були зафіксовані голодомори 1921-1923 та 1946-1947 рр.
       В 2002 р. Україна відзначала 70-річчя масової загибелі жителів республіки від голоду 1932-33 рр. В ході проведених заходів керівництво республіки наполягало на міжнародному офіційному визнання цього голодомору геноцидом українського народу.
       У деяких дослідженнях (у тому числі західних фахівців) автори доводять, що Голодомор відповідає загальноприйнятому визначенню геноциду. Голодомор як геноцид українського народу сталінським режимом в 1932-1933 рр. офіційно визнаний урядами України, Австралії, Угорщини, Ватикану, Латвії, Литви, Естонії, Італії, Аргентини, Канади, Грузії, Польщі, США, Іспанії, Перу, Чехії, Колумбії, Андорри, Бразилії, Еквадору, Мексики, Парагваю, Словаччини, Чехії, Чилі.
        23 жовтня 2008 р. Європарламент визнав Голодомор в Україні злочином проти людства і висловив співчуття українському народу.
       Цьогорічне вшанування пам'яті жертв Голодомору присвячене доброчинцям - тим людям, які в непростий час чинили добро, рятуючи від голоду співвітчизників у 1932-1933 роках, повідомляє Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору.
        Викладачі, працівники і учні нашого училища також  прийняли активну участь у районних міроприємствах. Класні  керівники, методист  провели виховні години по групам.


Методист                                                                                                         Філіп’єва В.І.


Категорія: Виховні заходи | Додав: ptu76 (01.12.2012)
Переглядів: 803