Понеділок, 22.10.2018, 17:03
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість | RSS

  

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна робота » Виховні заходи

"Крізь пекло афганської війни"


"Крізь пекло афганської війни"

15 лютого всі ми відзначаємо 24 - річницю виведення радянських військ з Афганістану та День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Наша пам'ять назавжди увібрала в себе і береже імена і подвиги воїнів-інтернаціоналістів
З метою вшанування цієї дати в  Межівському професійно – технічному училищі проведено виховну годину «За кожним воїном – афганцем – доля, життєвий подвиг». На нашому святі були присутні воїни – інтернаціоналісти Скочко Микола Іванович - голова Межівської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Толмачов Віталій Миколайович та Нікітенко Володимир Петрович.  З їхніх розповідей, спогадів учні дізналися про трагічні події,  героїв цієї страшної війни, вшанували пам'ять загиблих на Афганській землі наших співвітчизників і віддали шану живим воїнам – афганцям.

З нашого району  в Афганістані загинуло четверо воїнів: Ярмош Володимир Васильович, Яровий Михайло Анатолійович, Шевченко Віктор Володимирович та Дорош Світлана Миколаївна. Хвилиною мовчання учні вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя.
Учні мали можливість оглянути тематичну виставку « Простим героям – честь і слава». Вірші про війну в Афганістані, про біль матерів, які не дочекалися своїх синів, доньок    декламували Катерина Жук, Яна Москвяк, Аліна Куц та Ірина Ручій. Ведучою виховної години  була Ткач Людмила. Заступник директора з виховної роботи  Г.О. Осьмуха підкреслила, що  не шкодуючи власного життя воїни в Афганістані виконували свій  інтернаціональний обов’язок довгих десять років. 15 лютого – пам’ятна дата виводу радянських військ із Афганістану, яку ми пам’ятаємо і будемо памятати завжди.
 Під час   заходу звучали задушевні пісні про Афганістан. Учні мали змогу переглянути  уривки з відео фільмів.  

У повсякденній виховній роботі ми прагнемо виховувати у наших учнів найкращі людські цінності. Виховна година, приурочена Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав, теж служила вихованню патріотичних почуттів у наших учнів: гордості за своїх співвітчизників, почуття обов’язку перед Вітчизною, готовність у будь – який час стати на захист її рубежів. Хочеться, щоб поезії, пісні, розповіді, спогади, вистраждані в Афганістані і про Афганістан, пройшли крізь юні серця наших вихованців, і щоб вони зрозуміли, що найстрашніше і найбезглуздіше у світі – це війна. Ми повинні пам’ятати тих, хто її пережив, тих, хто недожив, недоспівав, недокохав.
 
Бої закінчились, а історія – вічна.   Афганська війна в пам'яті людства ще буде жити довго, тому що її історія написана кров’ю солдатів і слізьми матерів. Ми переконані, що все людство буде свято берегти пам'ять про героїв, виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі у снах, у спогадах, у думках.

Шановні ветерани – інтернаціоналісти! Прийміть найкращі побажання у зв’язку з  24 - річницею закінчення бойових дій в Афганістані. Щастя, здоров’я, успіхів у всіх ваших справах! Ми низько схиляємо голови перед Вами.

  Бібліотекар ДПТНЗ «МПТУ»                                      Валентина ЧехутаКатегорія: Виховні заходи | Додав: ptu76 (13.02.2013)
Переглядів: 1127