П`ятниця, 16.11.2018, 14:38
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість | RSS

  

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна робота » Виховні заходи

«Рідна мова – життя духовного основа»«Рідна мова –  життя духовного основа»

       Мова – це диво, яке ми чуємо від миті свого народження, це почуття, які допомагають нам виразити любов і турботу про рідних та друзів, це радість, якою ми ділимось з коханою людиною, це душа, що випромінює життєву силу,  це невичерпне джерело, звідки ми черпаємо наснагу, знання і прагнення осягнути всесвіт.
Українська мова входить до групи найбільш розвинених і досконалих мов.  І тому завдяки проголошенню незалежності вона, як і українська культура, по праву  займають належне місце у світі.
А для того, щоб ми знали, вивчали і не забували своєї рідної мови, щоб підвищували її значимість для майбутнього, наш національний календар поповнився ще однією важливою датою для кожного справжнього українця – 9 листопада. Це наймолодше державне свято.
        Свято було встановлено 6 листопада 1997 року Президентом України Леонідом Кучмою за підтримки ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі нашої мови для розвитку українського суспільства Указом  № 1241/97 „Про День української писемності та мови ”. В Указі було зазначено: „Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця ”.
8 листопада  в Межівському ПТУ було проведено літературно – музичну годину «Рідна мова – життя духовного основа». Цей захід підготовили та провели  викладач української мови і літератури Л.І.Омельчук та бібліотекар  В.І.Чехута. На свято були запрошені гості: письменник Межівщини О.В.Вінник,   провідні бібліотекарі  Межівської районної бібліотеки О.І.Канівець  і С.В.Вітрова. Вони підготовили цікаву розповідь про мову, її виникнення та становлення, декламували вірші письменників рідного краю. Учні групи №11 Лукаш Оксана, Петрук Оксана та групи №15 Сипало Вікторія, Деренська  Катерина декламували вірші українських письменників про мову.  Цього дня лунали і українські пісні у виконанні ансамбля художньої самодіяльності «Дивограй» (керівник В.М.Лисенко). Вони створювали неповторну ауру свята. У актовому  залі  була оформлена тематична книжкова  виставка «Звучи, рідна мово!».
Поки живе мова – житиме і народ. Тому наша мета, мета молоді, вивчати, знати та розвивати рідну мову, відродити національну самосвідомість та гідність. Тож докладемо всіх зусиль, щоб жила українська мова, жила і процвітала у кожній душі.

Бібліотекар ДПТНЗ «МПТУ»             Валентина Чехута
Категорія: Виховні заходи | Додав: ptu76 (09.11.2012)
Переглядів: 3970