П`ятниця, 16.11.2018, 14:11
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість | RSS

  

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна робота » Виховні заходи

ШАНУЄМО ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЇВ ЧОРНОБИЛЯШАНУЄМО ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЇВ ЧОРНОБИЛЯ

14 грудня в Україні відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС».  Події понад 25-річної давності ніколи не зітруться з пам'яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Ця катастрофа є болем і проблемою всієї громадськості і тепер не лише в квітневий день 26 числа, а і в грудні вже стало доброю традицією вшановувати пам'ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха, а також висловлювати щирі слова подяки всім ліквідаторам за мужність, героїзм, самовіддачу.
Події 26-го квітня 1986 року  поділили життя багатьох людей  на до і після Чорнобильської трагедії. Ця жахлива  подія зачепила долю кожного українця, сколихнула життєве древо 50-мільйонного народу.  Перша служба  – пожежні за лічені хвилини вийшли на боротьбу з вогнем, не усвідомлюючи до кінця, що пожежа смертельна – радіаційна. Дякувати Богові, бійці пожежних частин із охорони станції та міста Прип’ять зробили  все, що могли і навіть більше, ніж це під силу звичайним людям. Ціною життя і здоров’я вони врятували світ від розростання лиха, що загрожувало всьому  людству. Про подвиг пожежників-чорнобильців та інших ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи сказано багато, але ще більше належить сказати, щоб зроблене ними навічно залишилося в пам’яті нинішніх і прийдешніх поколінь.  Адже пам’ять – це запорука того,  щоб подібна біда не спіткала нас знову.
14 грудня в ДПТНЗ «МПТУ» пройшов урок – пам’яті «Шануймо пам'ять героїв Чорнобильців». Кажуть, люди повинні вчитися на своїх помилках і помилках історії, щоб не повторювати їх у майбутньому. Це  дуже важливо. Для нас це в першу чергу пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо всі ми. На нашу зустріч ми запросили  учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Олександра Анатолійовича  Руфф. У  своєму виступі, він  розповів учням  про реальні події, що відбувалися тоді в  Чорнобилі.  На уроці - пам’яті діти   мали змогу переглянути відео - слайди «Чорнобиль - чорний біль», ознайомитися з книжково - тематичною виставкою «Пам’ятаймо, минуле, заради майбутнього», а також дізналися про подвиги сміливих лейтенантів і сержантів, які ціною свого життя зупинили лихо. У виконанні учнів Ткач Людмила та  Чехути Альони прозвучали  вірші про Чорнобиль. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих і померлих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
До присутніх звернулася заступник директора з НВР Галина Олександрівна Осьмуха, яка розповіла про наслідки однієї з наймасштабніших у світовій історії техногенних катастроф, а також наголосила, що у  нашому  колективі живуть і працюють також мужні люди, які безпосередньо приймали участь у ліквідації наслідків найбільшої екологічної аварії на ЧАЕС – майстер виробничого навчання  кафедри кухарів Риб’янець М.В., викладач ПДР, нині пенсіонер Яцура О.П, колишній майстер виробничого навчання Дяченко М.М. 
В навчальних групах на  провели тематичні  виховні заходи на теми «Чорнобильський дзвін» , «Чорнобиль – трагедія ХХ століття», лекції та бесіди. В гуртожитку пройшов конкурс малюнків «Чорнобильський вітер по душах мете».
В читальному залі оновили  тематичний куточок «Чорнобильський біль наш довічний» за результатами   пошукової роботи  учнів училища.

Ми з вдячністю схиляємо голови перед  мужністю і героїзмом героїв – ліквідаторів. Їх  мужність, героїзм та самовідданість вражає та захоплює, стає прикладом наступним, врятованим поколінням. Адже ціною власного життя та здоров’я без вагань та роздумів, усвідомлюючи всю складність ситуації, нехтуючи власною безпекою,  вони ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській АЕС,  щоб зберегти життя мільйонів людей у нашій державі та на всій планеті.


Бібліотекар ДПТНЗ «МПТУ»                                       В.І.Чехута

Категорія: Виховні заходи | Додав: ptu76 (14.12.2011)
Переглядів: 1922 | Теги: ШАНУЄМО ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЇВ ЧОРНОБИЛЯ