Неділя, 16.12.2018, 11:59
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість | RSS

  

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна робота » Виховні заходи

Україна у нас – єдина, Дніпропетровщина - одна!

Україна у нас – єдина, Дніпропетровщина  - одна!

Дніпропетровщина – край неповторний своєю красою, щедрістю землі і людей, неперевершеними багатствами надр.
З сивої давнини бере початок історія нашого славного Придніпров’я. 27 лютого ми будемо відзначати 80 – річницю утворення Дніпропетровської області.
З цієї нагоди в Межівському професійно – технічному училищі пройшла виховна година «Рідній Дніпропетровщині – 80 років». Ведуча заходу Чехута Альона розповіла учням про історію утворення та розвиток Дніпропетровщини за 80 років.
Вихованцям було цікаво дізнатися, що саме завдяки трудовим колективам область залишається найбільш економічно розвиненою, промисловим і науковим центром України. Під час заходу звучали вірші про рідний край у виконанні  голови учпрофкому, учениці групи №14  Яковлєвої Валерії.
Межівщина є частинкою Дніпропетровської області, яка славиться своїми досягненнями, своїми видатними, славними людьми. Є люди, як зірки, - горять і світять все життя. До цих слів хочеться віднести ім’я великої  Людини, яка прославила Межівщину не лише в Україні, а й далеко за її межами, вірного і гідного сина Дніпропетровщини, колишнього учня  нашого училища, керівника відомого гуртка аерокосмічного моделювання клубу «Ровесник» СПТУ № 76, ім’я якої занесено до Золотої Книги України – ОЛЕКСАНДРА ІВАНОВИЧА ЧИСТИЧЕНКА.  Учні дізналися про життєвий та творчий шлях Олександра Івановича, якого називали «Межівським Ціолковським». Ще з шестидесятих років зібрав він межівських хлопців – любителів космосу, авіації, техніки. Працював з ними над різними аерокосмічними і авіаційними моделями, розробкою космічних технологій. Творчі надбання гуртківців свого часу були оцінені в Німеччині, Франції, Китаї, США, інших країнах, на численних виставках і олімпіадах,  кращі роботи відзначали спеціальними преміями і дипломами.
Чимало гуртківців потім навчалися у вузах, реалізували себе як вчені, конструктори, інженери.  У 1999 році  гурток очолює учень і вірний послідовник Олександра Івановича  Чистиченка – Костиря Олександр Васильович. У гурток приходять не менш обдаровані діти і знову під керівництвом молодого талановитого педагога займають призові місця на обласних, Всеукраїнських і Міжнародних змаганнях, повертаються з них з дипломами, медалями, цінними подарунками та путівками в Міжнародний дитячий центр «Артек».
Олександр Іванович Чистиченко має ряд нагород: медаль «За Перемогу над Німеччиною», медаль «За перемогу Японією», був нагороджений медаллю «Ветеран праці», Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України, п’ятьма медалями ВДНГ, знаками «Відмінник народної освіти УРСР», «Отличник просвещения СССР». Відзначений багатьма дипломами різних рівней, в тому числі двома дипломами Федерації Космонавтики СРСР і Всеукраїнського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я».
На нашу зустріч ми запросили викладача МПТУ  Мелешка Сергія Степановича, який навчався в Межівській СШ №2, де Олександр Іванович викладав уроки трудового навчання і  відвідував його гурток моделювання та Яцуру Олександра Петровича, колишнього викладача ПДР в СПТУ №76, який працював  разом з Олександром Івановичем в гуртку аерокосмічного моделювання в  клубі «Ровесник»  профтехучилища.. З  великим захопленням наші вихованці слухали їхні розповіді, про людські якості простої, звичайної людини, з великим серцем,  наполегливості в  досягненні своєї мети, в реалізації своїх мрій.
Зі своїми спогадами про співпрацю з   видатним земляком виступила заступник з НВР училища Г.О.Осьмуха, яка відмітила, що Олександр Іванович був звичайною, простою у спілкуванні людиною, але  володів великою життєвою енергетикою, вмів захопити своєю ідеєю молодь, дорослих і  втілювати в життя свої ідеї, пропагувати свою малу Батьківщину 
Під час виховної години наші вихованці  багато цікавого дізналися про нашу Дніпропетровщину та її видатних діячів. Ми належимо до покоління жителів Межівщини, яким  продовжувати справу розбудови нашого краю, вписувати нові сторінки в історію Дніпропетровщини, щоб вона завжди залишалася провідним регіоном нашої могутньої держави.

Бібліотекар ДПТНЗ «МПТУ»   В.І.Чехута

Категорія: Виховні заходи | Додав: ptu76 (23.02.2012)
Переглядів: 1298 | Теги: Дніпропетровщина - одна!, Україна у нас – єдина