П`ятниця, 16.11.2018, 14:07
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість | RSS

  

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна робота » ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА

Ви крок за кроком наближали переможну мить!

Ви крок за кроком наближали переможну мить!
Ти прийшла, Перемого, слідами війни,
З- під заліза і по пилу – цвітом весни,
Тим навічним вогнем, що горить – не згора,
Обеліском, який увінчала зоря.
Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945рр. Не щезне в пам’яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставитися до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших.
 Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день назавжди залишиться для нас затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже не легко в ті вогненні літа і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Все менше залишається їх в життєвому строю. Даються в знаки і опалена війною молодість, сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хвороби і рани. Їхні груди вкриті медалями, на скронях – сивина. Але вони пам’ятають ті страшні часи, хоч часто їм і не хочеться про них згадувати. Неможливо позбутися нав’язливої жахливої думки: а прийде ж день, коли піде з життя останній з цих літніх людей з орденами. Піде у вічність, понесе з собою живі спогади. Що ж залишиться після них? А залишиться Пам’ять, світла пам’ять про незабутніх героїв.
Напередодні, 8 травня, в Межівському  ПТУ було проведено вечір – пам’яті   «Зі сплаву геройства і мертвих, і живих писалось ім’я – ПЕРЕМОГА!»   Учні  групи №11 Ткач Людмила, Яковлєва Валерія, Зосич Христина, Кишкань Ольга, Іванченко Тетяна  натхненним поетичним словом розповідали про подвиг воїнів, славили безсмертний День Перемоги. У їх виконанні звучали фронтові вірші поетів України, які полягли на полях битв Великої Вітчизняної війни, і тих, хто повернувся до мирної праці і продовжив у своїй творчості тему солдатської честі, присвячену воєнному лихоліттю і подвигам радянських воїнів, подвигу в ім'я щастя Батьківщини. Також для присутніх   лунали  пісні тих років: «Альоша», «Перемога»,  «Смуглянка», «День Победы» та  всі присутні мали змогу переглянути відео слайди.
 Усе далі й далі відходять грізні роки Великої Вітчизняної війни. Усе менше залишається серед нас ветеранів – фронтовиків і тим дорожчими стають для нас їхні спогади. Вечір -  пам'яті полеглих у Великій Вітчизняній війні - це лише часточка великої данини пошани полеглим. На вечір було запрошено ветерана війни Яценка Григорія Петровича, який зі словами привітання звернувся до присутніх  і побажав всім жити в мирі та злагоді. Заступник з НВР Осьмуха Г.О. відмітила, що 17- річним пійшов на війну Г.П.Яценко ще у 1944 році, був рядовим, пізнав усі тяготи війни, але залишився життєрадісним, пропрацював у районному будинку культури  більше 30 років.
Для учнів була оформлена виставка «Пам’ятаймо минуле, заради майбутнього», де вихованці  мали змогу познайомитися з матеріалами про Велику Вітчизняну війну, оглянути виставку літератури, переглянути тематичні папки: «Пам’яті жити вічно», «Пам’ятники Межівщини»,   «Обпалені війною сторінки», «Велика Вітчизняна у малюнках» та ін. Хвилиною мовчання присутні в залі вшанували пам'ять тих, хто загинув у полум’ї Великої Вітчизняної війни.
Сьогодні ми з великою вдячністю і любов'ю вітаємо вас, дорогі ветерани. Поморозь лягла на ваші скроні, роки поорали зморшками ваші обличчя, але ваші серця залишилися молодими. Ви бережете пам'ять про своїх однополчан. Ми щиро вітаємо вас зі святом. 9 травня - святий день - День Перемоги! Ми вклоняємося Вам! Ми завжди будемо пам'ятати ваш подвиг! Ми завжди будемо пам'ятати Вас! Низький уклін вам, ветерани!
Цінуймо ж те, що маємо і дбаймо про мир та спокій на землі! Щоб наші діти і онуки чули тільки розповіді про війну і ніколи не стали її свідками.

                          Бібліотекар   ДПТНЗ «МПТУ»               В.І.Чехута

Категорія: ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА | Додав: ptu76 (08.05.2012) W
Переглядів: 446 | Теги: Ви крок за кроком наближали перемож