П`ятниця, 16.11.2018, 14:34
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість | RSS

  

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна робота » Виховні заходи

Запобігаємо поширенню СНІДу
Запобігаємо поширенню СНІДу
Кожному від народження надається найцінніший дар – життя. І найдорожче, що є в житті – це здоров’я.  Але, як це не дивно, люди дуже легковажно можуть ставитися до свого здоров’я, особливо молодь. Не вміють його берегти і вести здоровий спосіб життя.
З метою профілактики інфекційних  соціально небезпечних хвороб в Межівському ПТУ проводяться різноманітні інформаційні години, лекції, бесіди, зустрічі з представниками інших структур, перегляд тематичних відеофільмів, що допомагає учням озброїтися необхідними знаннями про значення дотримання здорового способу життя, сприяє вихованню прагнення кожного зміцнювати  свій організм, відкриває кожному з них шлях до повноцінного життя. Профілактична робота ведеться також у тісній співпраці з Межівською центральною лікарнею.
Так, до відзначення  Всесвітнього  дня  боротьби  з ВІЛ/СНІДОМ, 29 листопада в Межівському  професійно – технічному училищі  відбулася зустріч з лікарем – інфекціоністом КЗОЗ «Межівської ЦРЛ» Манжелій В.Ф., яка ознайомила вихованців закладу з однією з найважливішою проблемою людства – поширенням епідемії  СНІДу, хвороби, яку у засобах масової інформації часто називають «чумою ХХІ століття», як поширюється і не поширюється ВІЛ, розповіла про  стрімке зростання кількості інфікованих і померлих від СНІДу людей. Вікторія Федосівна наголосила, що основними шляхами зараження ВІЛ – інфекцією є: статевий; при переливанні донорської крові, зараженої вірусом імунодефіциту; при використанні нестерильного медичного інструментарію; від хворої матері – дитині до, під час, або після пологів,  розповіла  про  симптоми СНІДу. Акцентувала увагу слухачів на тому, як захиститися від ВІЛ/СНІДу та коли доцільно робити аналіз на ВІЛ,  про можливість кожного учня  звернутися в кабінет анонімного обстеження на СНІД за місцем проживання, або за консультацією можна звернутися до обласних центрів боротьби та профілактики ВІЛ/СНІДу, анонімність гарантується законом. В.Ф. Манжелій  наголосила, що кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких  та рідних від цієї страшної інфекції, бо  СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю.
Заступник директора з НВР Г.О.Осьмуха  проведена   анкетування на тему  «Що ти знаєш про ВІЛ/СНІД?» та звернула увагу вихованців на  основні причини зростання епідемії серед населення, особливо серед молоді, навела цікаві дані прес – служби Міністерства охорони здоров’я.
Медична сестра училища Сіренко Вікторія Олексіївна забезпечила кожного учня, присутнього на заході, буклетами «Ти и ВІЧ», «Твоє майбутнє – в твоїх руках».
            У читальному залі бібліотеки була оформлена тематична виставка «СНІДу – «Ні» - ми разом скажемо усі », а також  знаходиться постійно діючий куточок «Здоров’я дітей – здоров’я нації», де наші вихованці завжди можуть знайти необхідний матеріал, отримати відповіді на будь – які запитання. У нагоді учням стають тематичні папки, у яких зібрано цінні матеріали по профілактиці захворювань.
           Бібліотека навчального закладу поповнилася необхідною спеціальною літературою на допомогу керівникам груп у позакласній виховній роботі з учнями.
           
Бібліотекар ДПТНЗ «МПТУ»   Чехута В.І.

Категорія: Виховні заходи | Додав: ptu76 (30.11.2011)
Переглядів: 1433 | Теги: Запобігаємо поширенню СНІДу