П`ятниця, 16.11.2018, 13:21
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість | RSS

  

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна робота » Виховні заходи

Знаємо та реалізуємо свої права


Знаємо та реалізуємо свої права

Життя інколи подає нам такі уроки, що ми волею – неволею починаємо відстоювати свої права. Тому важливо сьогодні знати кожному хоча б ази правової абетки для захисту своїх прав.
10 грудня 1948 року була прийнята «Загальна декларація прав людини». Цей день відзначається у всьому світі як «День прав людини». Сила декларації в тому, що в ній уперше комплексно сформульовані всі основні права і свободи та обґрунтовується необхідність їхнього захисту.
В Межівському ПТУ пройшли виховні заходи, мета яких ознайомити та встановити, які права необхідні для повноцінного життя учнів: особисті права; соціальні, економічні та культурні права; громадянські та політичні права. Учнів ознайомили з положеннями Декларації прав дитини та Конвенції про права дитини.
13 грудня  було проведено засідання круглого столу  «Права людини». Вчитель історії та права Сергій Сергійович Жук зазначив, що людина від народження наділена правами, а з часом у процесі життя, після досягнення встановленого законом віку, набуває здатності мати обов’язки і нести відповідальність за свої дії. Більшість учнів зазнає порушень своїх прав. Вони почуваються безправними у світі дорослих. У дітей  обмежені можливості висловлювати та відстоювати свою думку, крім того, вони навіть не знають до кого звернутися. Такі  виховні заходи потрібно проводити і навчати наших вихованців високій правовій свідомості та  грамотності, вдосконалювати вміння логічно мислити, виховувати доброзичливість, людяність і відповідальність. Було проведено вікторину «Чи обізнаний ти з Конвенцією ООН про права дитини?» та юридичний брейн – ринг.
В читальному залі бібліотеки  була оформлена тематична виставка «Кожний крок за законом».
Нині Україна просувається по шляху побудови правової держави. У цей період важливим є формування в учнів нового правового мислення, набуття знань про життєво необхідні закони й уміння використовувати їх у повсякденному житті. Отже, учні не повинні бути осторонь, оскільки молодь – це та сила, яка в змозі здійснити перетворення на краще і забезпечити більш справедливе майбутнє держави. Нормативно – правові акти створюються не для юристів, а для всіх нас, і тому кожен має право звертатися до них.

Бібліотекар ДПТНЗ «МПТУ»             Валентина Чехута

Категорія: Виховні заходи | Додав: ptu76 (13.12.2012)
Переглядів: 855