П`ятниця, 16.11.2018, 13:21
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість | RSS

  

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна робота » Виховні заходи

Звучи, рідна мово!

Звучи, рідна мово!

    Одним з найбільших скарбів, які успадковує народ від своїх предків є, незаперечно, його рідна мова – схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає своє давнє життя, свої сподівання, розум, досвід, почуття. Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною у родині і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попереднім поколінням, їхніми духовними надбаннями. «Усі основні європейські мови можна вивчити за 6 років, свою ж, рідну, треба вивчати ціле життя», - писав Вольтер.
Мова – це стежина, яка поєднує минуле із сучасним, відкриває шлях у майбутнє. Людина, яка досконало володіє рідною мовою, має під ногами твердий грунт, вона  впевнена в собі, несе високу культуру і має надійне майбутнє. 
  9 листопада в Межівському ПТУ було проведено літературно – музичну годину  «Наша мова солов’їна піде з нами у віки». Цей захід підготувала та провела викладач української мови й літератури Л.І.Омельчук. Вона  розповіла учням  про виникнення,  розвиток та  становлення української  мови, як державної. Учні групи № 7:Водолазька Олена, Ткач Олена, Єсіпова Настя, Чехута Альона, Прохорова Катерина та учні групи №14: Ткач Людмила, Кишкань Ольга та Зосич Христина  декламували вірші українських письменників про мову. Учениця групи № 7 Ткач Олена прочитала свій власний вірш «Українська мова». Цього дня лунали й українські пісні у виконанні вокального ансамблю училища «Дивограй»(керівник художньої самодіяльності В.М.Лисенко). Вони створювали неповторну ауру свята.
 У актовому залі була оформлена тематична книжкова  виставка «Мова – нетлінний скарб кожного народу, глибинний показник його культури».
На наше свято ми  запросили талановиту шанувальницю поетичного слова,  Межівську поетесу Людмилу Олександрівну Яцуру, яка є автором  збірок поезії «Енергія життя», «Рушник любові», «Дощик сонячний», «Жити добрим», «Вітерець новорічний», «Абетка лікарських рослин» та ін. Вона  розповіла учням про свою творчу діяльність, декламувала свої  власні вірші.
Під час заходу було презентовано поетичну збірку «Профтехосвіта творча і натхненна». Це перша збірка творів учнів і  викладачів закладів профтехосвіти Дніпропетровської області, присвячена 70 – річчю ПТО. До неї увійшли поетичні твори  молодих початківців, колишніх учнів - випускників і нашого училища: Переяславської Ольги та Дрегваля Миколи. Їхні вірші, презентовані у книзі -  це юні мрії та сподівання на те, що життя зміниться обов’язково на  краще. Ця  поезія - цікавий екскурс в історичне минуле, яка  вирізняється своєрідністю поетичного стилю.
Вихід у світ цієї збірки є реальним проявом творчого розвитку талановитих особистостей - молоді, яка має право бути почутою.                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Презентації творчості юних обдарувань щорічно відбуваються в стінах книгозбірні, а передують їм «Виставки – інтерв’ю», де діти мають змогу поділитися власними творчими здобутками.
У читальному залі  бібліотеки знаходиться куточок «Обдаровані діти – надія України», де усі можуть  познайомитися з  прекрасними творами Переяславської Ольги, Дрегваля Миколи, Бітламішової Ірини, Чехути Альони, Юрченко Тетяни, Ткач Олени.
Поки живе мова – житиме і народ. Тому наша мета, мета молоді, вивчати, знати та розвивати рідну мову, відродити національну самосвідомість та гідність. Тож докладемо всіх зусиль, щоб жила українська мова, жила і процвітала у кожній душі.

Любіть свою мову й ніколи
Її не забудьте в житті.
Вона, як зоря пурпурова,
Що сяє з небесних висот,
І там, де звучить рідна мова,
Живе український народ.                                                             Бібліотекар ДПТНЗ «МПТУ»     В.І.Чехута

Категорія: Виховні заходи | Додав: ptu76 (10.11.2011)
Переглядів: 1650